Diéty Ukrajina

Rok 2024

Pracovná cesta na Ukrajine je z pohľadu výšky diét atraktívna. Za služobnú cestu nad 12 hodín získate 37 €. Ak budete na Ukrajine kratšie, diéty sa budú znižovať. Môžete si pozrieť v prehľadnej tabuľke výšku stravného podľa času stráveného v krajine.

Výška cestovných náhrad na Ukrajine:

Dĺžka cesty Peňažná náhrada Diéta percentuálne
Nad 12 hodín 37 € 100 %
6 až 12 hodín 18,50 € 50 %
Do 6 hodín 9,25 € 25 %

Štedré stravné a nízke ceny

Ak sa pozrieme na to, že diéty na Ukrajine v roku 2024 sú vo výške 37 €, ide o atraktívnu náhradu stravovania. Ceny u nášho východného suseda sú veľmi nízke. Ak navštívite reštauráciu alebo si stravu kúpite v potravinách, v porovnaní so Slovenskom výrazne ušetríte. Nízke ceny sú tu v každom segmente. Ide o jednu z najlacnejších krajín v rámci celej Európy.

Ak budete mať zabezpečené stravovanie

Je možné, že sa rozhodne zamestnávateľ počas služobnej cesty ušetriť. Ak vám ponúkne jedlo, diéty budete mať nižšie. Ak dostanete raňajky, cestovné náhrady sa vám znížia o 9,25 €. V prípade obedu o 14,80 € a v prípade večere o 12,95 €. Ak vám zabezpečí všetky chody alebo budete na Ukrajine krátko, nemusíte získať žiadnu finančnú náhradu.

Ako sa menila výška diét v minulosti?

V minulom roku 2023 sa výška cestovných náhrad nemenila. Diéty boli v hodnote 37 €. Častejšie sa mení výška stravného na Slovensku ako v zahraničí. Možno aj preto, že v zahraničí sú oveľa štedrejšie ako u nás. S vysokou pravdepodobnosťou budú rovnaké diéty na Ukrajine aj v roku 2025.